Zase sa im niečo podarilo!?

Autor: Ľuboš Piešťanský | 7.12.2012 o 19:34 | (upravené 7.12.2012 o 20:00) Karma článku: 6,61 | Prečítané:  280x

Každý človek chodí k lekárovi nerád a ak nemusí tak nejde. Niekedy však nie je iná možnosť a musíme sa ísť tomu nášmu slávnemu zdravotníctvu ukázať, veď možno nám lekári pomôžu. Najčastejšie chodíme, ako inak ... autom. A už je problém na svete. Bez auta je problém sa dostať k lekárovi načas, resp. dosť skoro aby človek dlho nečakal a ak príde autom zrazu je problém kam s ním. Parkovanie je problém všade a Trnava nie je žiadna výnimka.

 

Po dlhšom čase som tiež prišiel na polikliniku do Trnavy, ráno o 5.45 hod. Taký čas, to nebude problém zaparkovať niekde hneď pod kruháčom na pravo či na ľavo od cesty. Veď tí čo tam bývajú už asi budú na ceste do práce a pacienti prichádzajú neskôr. Omyl!!! Všetko plné! Tak som zišiel dolu na parkovisko, je dosť veľké a v tomto čase bude voľné. A tu je to prekvapenie, nikde ani nohy a pri vjazde do parkoviska rampa. Tichučko som zahrešil, systém parkovania som nepoznal a ponáhľal som sa, tak som hľadal ďalej, kým som nezaparkoval za nákupnou zónou čo stojí oproti poliklinike. „To sú ale...!“ bola prvá vec čo mi napadla keď som tie závory uvidel. „Buď pôjde človek na parkovisko a zaplatí parkovné, alebo sa postaví hoci kde a pokuta ho neminie“. Takže zaplatím tak, či tak. Názory iných pacientov v čakárni neboli tiež veľmi lichotivé. Keď som o 10.30 konečne odchádzal od lekára, oči mi padli na parkovisko. Inokedy beznádejne preplnené, bolo teraz plné tak na 70%, takže zaparkovať nebol problém. Napadlo mi to, čo som si neskôr prečítal, naši páni z radnice chceli z parkoviska vyhnať tých čo ho blokujú celý deň a uvoľniť ho pacientom polikliniky. Dobre, možno im to vyšlo, ale platiť hneď po prvej hodine asi nie je šťastné riešenie. Nenapadlo im, že jedna hodina je na lekára málo. Ja som prišiel veľmi skoro a bol som tam takmer 5 hodín. Za prvé 3 voľné hodiny by im boli všetci vďační, najme dôchodcovia. Potom už mohol byť režim nastavený tak ak je teraz, veď celodenných blokovačov parkoviska by to vyhnalo aj tak a 20 resp. 70 centov už každý nejako zvládne. Zostáva len dúfať, že to páni z radnice budú sledovať, prehodnocovať a nakoniec to bude fungovať k spokojnosti pacientov.

Jedna vec mi ale do hlavy nejde, hľadám v nej logiku márne. Je to parkovanie v meste pomocou SMS. Podľa toho čo som čítal je drahšie o 10 centov ako ostatné parkovné.  Prečo, veď pri nej nie sú náklady na automaty...papier, údržba a p. Tak prečo?

 

LP

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?